Repetytorium maturalne. Język niemiecki. Wydawnictwo Greg

“Repetytorium maturzysty. Język niemiecki”, które ukazało się nakładem wydawnictwa Greg to pozycja, która pozwoli doskonale przygotować się do egzaminu maturalnego. Podręcznik przeznaczony jest dla osób, które chcą zdawać maturę z języka niemieckiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Zawiera tez zagadnienia do egzaminu ustnego. Treści znajdujące się w repetytorium zgodne są z aktualnie obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Co można znaleźć w repetytorium?

W podręczniku można znaleźć typy zadań, jakie umieszczane są w arkuszach maturalnych. Pomagają one ćwiczyć rozumienie tekstu, wyszukiwanie informacji czy odpowiedzi na pytania. Zadania opatrzone zostały komentarzem i przykładami. W repetytorium znajduje się również klucz odpowiedzi, dzięki któremu uczeń może samodzielnie sprawdzić poprawność wykonania zadań. Część egzaminu maturalnego z języka obcego dotyczy sprawdzenia umiejętności rozumienia mowy ze słuchu. Dlatego też do repetytorium dołączona została płyta z nagranymi tekstami, by można było ćwiczyć tę umiejętność.

Druga część książki “Repetytorium maturalne. Język niemiecki” zawiera kompendium wiedzy z gramatyki języka obcego. Uczeń odnajdzie tam wskazówki teoretyczne, dotyczące m.in. tworzenia czasów, trybu warunkowego, tabele z formami nieregularnych czasowników. Ta część obejmuje również wiele różnorodnych ćwiczeń poświęconych zagadnieniom gramatycznym. W repetytorium maturalnym Grega zamieszczono pogrupowane tematycznie słownictwo oraz podstawowe zwroty. To część niezwykle przydatna dla uczniów przygotowujących się do ustnej części egzaminu z języka.

Dla kogo przeznaczone jest repetytorium?

Wydawnictwo Greg opracowało podręcznik głównie z myślą o maturzystach. Repetytorium przyda się też wszystkim uczniom, którzy muszą przygotować się do szkolnych sprawdzianów bądź chcą utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę. Skorzystają z niego również osoby dorosłe, które mają zamiar odświeżyć znajomość języka po latach przerwy.