You are here:

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób umeblować garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba to pokój, w którym przechowujemy wszystkie swoje stroje. Wcale nie musi być to wielkie wnętrze, aby zachować w nim odpowiedni ład. Możemy również na nią poświęcić wnękę w ścianie w sypialni. W takim wypadku rewelacyjnie sprawdzą się drzwi przesuwne, by odizolować garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Urządzenie garderoby uzależnione jest przede wszystkim od tego, co zamierzamy tam przechowywać. Decyzja o tym, czy potrzebujemy więcej drążków z wieszakami, półek bądź szuflad, uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju ubrania posiadamy. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć też to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na jakieś sprzęty, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli mamy niewiele miejsca na garderobę, bardzo dobrą decyzją będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować przestrzeń zarówno na nasze ubrania oraz przeróżne dodatki. Do niewielkiej garderoby warto kupić meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która wytwarza ładowne szafy ubraniowe. Dobrym pomysłem jest też pakowna szafa narożna, która zwiększy ilość dostępnego miejsca do magazynowania naszej odzieży.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto też zamontować w swojej garderobie drzwi przesuwne, nawet gdy jest to samodzielny pokój. Pozwala to na powiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. W tym wypadku możemy wybrać dostępne na rynku gotowe rozwiązania lub drzwi przesuwne na wymiar, które można odnaleźć w ofercie firmy Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Niezwykle istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Niezwykle ważne jest, aby światło dotarło do wszelkich zakamarków pokoju. W związku z tym, jeśli Twoja garderoba to spore pomieszczenie, musimy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotną część każdej garderoby stanowi lustro. Bardzo duże lustro spełnia dwa istotne zadania. Jest ono niezbędne podczas wyboru ubioru oraz zwiększa optycznie wnętrze. Jeśli nie mamy przestrzeni na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób umeblować garderobę?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top